Trochu čísel o Srdcebeat Tour

30.10.2015 | Halové turné znamená převážet spoustu techniky. Karavanu Kryštof Srdcebeat Tour tvoří čtyři kamiony, tři velké náklaďáky a tři dodávky včetně kapelové.

Pódium tvoří celkem 24 tun techniky, která je v halách v Praze a Ostravě zavěšena na 68 bodech. "Ale třeba brněnská hala Rondo je komplikovaná, takže musíme mít 136 závěsných bodů a je třeba, aby kvůli show demontovali kostku nad ledem," říká David Šteiniger z firmy ZL Production, která turné Kryštof technicky zajišťuje. V Liberci a Pardubicích budou muset technici zase postavit podpůrné sloupy, protože tamní haly neumožňují zavěsit potřebnou váhu.

Stage využívá 310 metrů hliníkových konstrukcí, z toho 44 metrů tvoří centrální truss, na němž se vznáší zpěvák Richard Krajčo. Pódium má celkovou rozlohu 300 metrů čtverečních včetně prosklených podsvícených desek uprostřed centrálního výběhu. Od fanoušků kapelu dělí také 150 metrů ochranných zábran.

Zajímavý je i výčet efektů: tři vysouvací plošiny, dvě výrobníky těžké mlhy, čtyři konfetovače, dva stadium shoty přezdívané toaleťáky a šest CO2 trysek.

Hlavní zvukový systém dodala firma Adamson, která kapele poskytla reproduktory Energia, ceněné kvůli krystalickému zvuku a také zavěšené do vzduchu. "Na turné běžně využíváme 104 reproduktorů, v pražské O2 Areně jich bude ještě o čtyřicet více," říká Ondřej Tureček, odpovědný na turné za zvukový aparát.

Kapela nově využívá mikrofony beyerdynamic s bezdrátovým digitálním přenosem, digitální je i kompletní odbavení zvuku pomocí technologie Dante, kterou Kryštof využívá v Česku jako jediný. Zesilovače jsou od firmy Labgruppen a používají processing Lake od vynalezců systému Dolby. Jak hlavní zvukař Jirka "Topol" Novotný, tak pódiový Martin Štecher ovládají pulty Yamaha. "Na kabely se radši ani neptejte. Jen zvuková kabeláž mezi zesilovači a reproduktory má pět kilometrů," usmívá se Tureček.

Samostatné "dráty" má samozřejmě také světelná show. Třetinu scény tvoří LED obrazovky o celkové ploše 150 metrů čtverečních. Mezi ně pak světelný designér Jirka Rouček vkomponoval osmnáct hlav Robe BMFL, nejnovější a nejvýkonější spotová světla na trhu.

Po obou stranách jsou speciální rastry s dohromady 64 beamovými světly. Scénu dokresluje 80 rgbw ledkových světel a 24 stroboskopů. "Dále je pak v hale rozvěšeno přes sto dalších světel včetně specialních pohyblivých efektových koulí," podotýká Jan Lippert, šéf produkce turné a firmy ZL Production. Celkově se na turné podílí přes sto lidí.