TOUR BLOG: Vracíme se do hal

10.02.2013 | Po třech letech zase jedeme halové turné!

Sobota, doba oběda, Praha. Vyrážíme. Úsměvy, nadšení, angličtina. Po třech letech zase jedeme halové turné!

Richard je podivuhudně klidný, možná proto, že je poprvé beznadějně vyprodáno, ještě než vůbec poprvé stojí stage. Ido Zmishlany, muzikant z newyorského Brooklynu, který spoluprodukoval desku Inzerát, je natěšený. Na turné se představí se svým projektem IdoVsTheWorld. Nutí nás mluvit anglicky, ale rádi se procvičíme :-)

Za pár hodin jsme v Brně, kde přibíráme Ríšovu Martinu, manažerku kapely a produkční šéfku celého turné. Teď se zase bude zbytek cesty do Opavy cvičit v angličtině ona :-) Ještě se zastavíme pro "montérky", nebo-li mikiny pro hlavní tým, které budou sloužit jako poznávací znamení celého tour.

Do Opavy přijíždíme v podvečer (těsně před cílem jsme málem bourali na ledu, ale vybrali jsme to) a v hale jsme první. Jeden zásadní rozdíl oproti Jeviště Tour - je tu teplo, takže nebudeme mrznout. Hala je zatím prázdná, takže je čas zahrát si basketbal. Nejlíp to šlo Martině, která kdysi hrávala závodně.

Ještě než přijely kamiony s rozloženým pódiem, objevil se i druhý produkční Honza Lippert. V deset večer se začalo stavět. Ido zmizel s klukama z Nebe, kteří nám sežrali řízky k večeři, do Havířova. Přijeli zvukaři v klasické sestavě Martin, Martin a pomocňák Bambix. Plkalo se, lehce připíjelo, ať vše klape. Honza taky vytáhl Xbox a sváděl s Richardem tuhé soubory. Až Ríša dostal nakládačku 6-0 :-)

V neděli ráno s námi už snídal i osvětlovač Jirka a v deset dorazil zbytek kapely. Zkoušky na Inzerát Tour mohou naplno vypuknout!

Váš Kryštůfek Kryštof