TOUR BLOG: Vizuální ladění

11.02.2013 | Lunchmeat, manekýni a Jarek

Nedělní ráno přiválo sníh a první ostré zkoušení. Na desátou dorazila kapela, tradičně v dobrém rozmaru. Rozvernou atmosféru přiživil stylista Dušan Bebčák, který má na starosti vizuální styl kapely. Výběr oblečení zabral několik hodin a z kluků byli ukázkoví manekýni. "Já tu šálu nechci," hučel Grigorka. "Ale jen se ukaž! A už si náš," reagoval Dušan, čímž vyvolal salvu smíchu.

Zkoušely se trička, kalhoty, saka, vestičky i boty. Kapela byla trpělivá a vybíravá - je důležité, aby se kluci na pódiu cítili pohodlně a přirozeně, takže proč není třeba vymýšlet žádné extravagantní módní kreace. Mimochodem, pokud si chcete udělat představu, jak bude Kryštof vypadat, prozradíme vám, že Dušan kluky oblékal na focení promo fotek k albu Inzerát i do doprovodných klipů.

Vizuální mistři Lunchmeat mezitím zapojili projekce, takže se po obědě mohla ladit souhra projekcí a světel. A samozřejmě hudby, ovšem neděle byla hlavně vizuální záležitost, aby se dovychytaly a dodělaly poslední úpravy. "Lančmíti" jsou šikovní a do písniček připravili grafické orgie. Ovšem až do středy je vše tajné, takže musíte vydržet! Věřte, je to těžké, ale jak jsem psal včera na Facebook: "Abych pravdu řekl, už jsem s klukama odjezdil hezkých pár turné, ale tentokrát se rodí něco výjimečného..."

A taky poprvé přijel Jarek Nohavica. Zdržel se asi půl hodiny, obhlédl si pódium, pořešil s Richardem a Martinou pár věcí, poplkal s kapelou a dokonce mi fandil, když jsem zrovna hrál fotbal na Xboxu. Ovšem stejně jsem prohrál a dostal podobnou nakládačku jako den předtím Richard - produkční Honza Lippert očividně po nocích nedělá nic jiného, než trénuje :-) Ale zpátky k Jarkovi. Prozradíme vám, že na turné bude s klukama v jedné šatně, takže bude veselo.

Kluci hráli celé odpoledne a večer až do půlnoci. Vše docela odsýpalo, což je mimochodem taky novinka, stejně jako klidný Ríša. Občas se sice lehce rozčílí, ale kde že doby Jeviště Tour jsou… Řeknu vám, kdo ho uklidnil. Vy, fanoušci, když jste dokázali vyprodat turné ještě před začátkem a dodali celé kapele spoustu nečekané energie.

A abychom nebyli takoví tajnůstkáři, prozradíme vám názvy prvních několika písniček, které na na turné zazní. Tak třeba Plán, Rubikon nebo DuDuDuu.

Váš Kryštůfek Kryštof