Srdcebeat, euforické a vyprodané turné

29.10.2015 | Pecka! Bomba! Euforie! To jsou superlativy, kterými zahrnuli fanoušci a kritici kapelu Kryštof poté, co vyrazila na své halové turné k albu Srdcebeat.

Kryštof nabízí dvouhodinovou energickou show plnou barev, vizuálních efektů a samozřejmě svých hitů. Pět měst, osm vyprodaných koncertů včetně dvakrát plné pražské O2 Areny, v současnosti nejprestižnější a největší koncertní štace v zemi.

"Zájem o turné nás nesmírně potěšil. 90 tisíc prodaných vstupenek předčilo naše nejdivočejší sny," říká Richard Krajčo, zpěvák Kryštof.

Na turné kapela připravila scénu srovnatelnou s největšími zahraničními hvězdami. Na pódiu je přes 300 světel a vizuálních efektů, které vynáší motorový systém o nosnosti šedesát tun. "Dokonce jsme museli jedno překvapení nakonec zrušit. Chtěli jsme využít svítící balony poskakující po hale. Měli jsme jich pár na generálce, ale ukázalo se, že jsou moc velké a mohli by být nebezpečné pro techniku na pódiu a v hale," přiznává Krajčo.

Samotná veřejná generálka na závěr zkoušek v Ostrava Areně byla malým dárkem pro fanoušky. Kapela ji nejprve oznámila jako lavičkový koncert, při nichž hraje zdarma v různých parcích po celé zemi. Nakonec bylo všech 1500 zájemců, kteří dorazili, vpuštěno do haly a mohli jako první vidět novou show. "Potřebovali jsme si to vyzkoušet s lidmi, aby to bylo opravdu dokonalé, a my se zbavili nervozity" vysvětluje Krajčo.

Po ostravském startu se kapela přesunula na další vyprodaný dvojkoncert do Brna a pak už nastal čas na pražskou O2 Arenu, kde kapela odehrála svůj vlastní koncert vůbec poprvé. "Dosud jsme při našich turné hrávali jen v hale na Výstavišti. Prostě musela nazrát doba, abychom si na největší českou arénu troufli. Ale kdyby mi někdo před rokem, kdy jsme turné začali chystat, řekl, že ji vyprodáme dvakrát po sobě, tak bych si jen zaťukal na čelo. A dle zájmu by padla i alespoň půlka třetí, kdybysme ji jiště přidali," podotýká zpěvák.

O turné byl velký zájem již od zahájení předprodeje. Polovina z devadesáti tisíc lístků v prodeji zmizela během prvních 24 hodin. Fanoušci si očividně pamatovali, jakým zážitkem bylo předchozí turné k albu Inzerát. "Nastavili jsme si laťku hodně vysoko a nyní jsme chtěli sami sebe překonat," přiznává Krajčo.

V koncertním playlistu smísil nové písně se starými hity. "Chtěli jsme přehrát naživo kompletní novou desku, to byl základ. A pak už bylo těžké vybírat, přece jen jsme za ty roky fungování už napsali pěknou řádku oblíbených hitů," říká zpěvák, který se ujal režie celé show společně se svou partnerkou, režisérkou Karin Babinskou. Celé turné zajišťuje firma ZL Production.

Srdcebeat Tour vyvrcholí na přelomu října a listopadu v Liberci a Pardubicích. Kryštof s sebou veze dva nadějné tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci potkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní se předvede s plnokrevnou kapelou. Druhá předkapela Mirai se nedávno představila českému hudebnímu světu singlem Dítě robotí a chystá vydání svého debutového EP.

Partnery Kryštof Srdcebeat Tour jsou přední tuzemský operátor T-Mobile a holding Agrofert, kteří navazují na úspěšnou spolupráci s kapelou z předchozích let včetně loňských Kryštof Kempů a stali se generálními partnery turné i nového alba kapely. Nechybí ani dlouhodobý partner kapely pivovar Ostravar, který v halách nabízí fanouškům kus Ostravy včetně ostravského piva.