Jaké budou Kempy

28.03.2014 | Chceme změnit zaběhlé pojetí open air festivalů

Kryštof Kemp v Náměšti na HanéPřední česká kapela Kryštof se rozhodla uspořádat svůj vlastní open air festival, na němž by ráda vybočila ze zaběhlého pojetí podobných akcí. S konceptem Kryštof Kempů (www.krystofkemp.cz) během letošních letních prázdnin zavítá do sedmi přírodních amfiteátrů. Návštěvníci se mohou těšit na zážitkovou akci pro všechny generace, při níž bude důležitá jak hudba, tak i další vyžití pro celé rodiny.

„Stále se snažíme vymýšlet něco nového, abychom jako kapela neustrnuli. Přivedlo nás to nejen z hal zpátky do klubů, ale i do divadel či univerzitních aul. V případě Kempů jsme se inspirovali taky našimi zážitky z hraní zdarma v parcích na lavičkách, které jsme si loni vyzkoušeli, ale i vzpomínky na někdejší velké folkové festivaly, kde vždy vládla přátelská atmosféra,“ říká zpěvák kapely Richard Krajčo.

Kempy nabídnou celodenní zábavu, jejímž hlavním těžištěm budou koncerty. Vyvrcholením bude speciální dvouhodinový koncert kapely Kryštof, která zkombinuje snad všechny formy hraní, jež si za dvacet let své existence vyzkoušela, včetně vyprávění historek nebo obyčejného povídání si. Hudební program, který všude začne vždy ve 12 hodin, dále nabídne koncerty legendární Mňágy a Žďorp, hitmakera Michal Hrůza a dvou nových objevů tuzemské scény – kapely Nebe a písničkářky Lenny. To vše také v netradičním akustickém hávu.

Návštěvníci však budou moci v přírodních amfiteátrech a jejich okolí strávit příjemný den plný také nehudebních zážitků, díky partnerům Kryštof Kempů v nezvykle komfortním prostředí. Telekomunikační operátor T-Mobile postaví pro všechny neposedné jedince městečko se zábavnými sportovními aktivitami a koncern Agrofert zajistí rozmanité občerstvení, tzv. Jarmark, za nezvykle vstřícné ceny.

Mimochodem, doprovodné aktivity budou také pod taktovkou kapely. Každý ze členů Kryštof bude mít speciální funkci a prostor pro svou oblíbenou činnost. Jakub Dominik zřídí bubenický workshop pro děti i dospělé, Nikos Kuluris už vymýšlí speciální hamburgery dvouručáky a chmelařský expert Ondra Kyjonka bude mít na starosti pivní školu.

„Doprovodný program se stále rodí, neustále přicházejí nové nápady, takže ani ostatní členové kapely nepřijdou zkrátka,“ podotýká s úsměvem Richard Krajčo. S produkčním týmem se snaží do programu vpěchovat nejen další workshopy, ale třeba i divadlo. Jisté je závěrečné posezení s kytarami u táboráku pro všechny, komu se nebude chtít odejít po oficiálním konci hudebního programu okolo 20. hodiny.

Aby byla zajištěna pohodová atmosféra, rozhodla se kapela omezit kapacitu všech amfiteátrů. Třeba do plzeňského Lochotína, kde Kryštof Kempy poslední srpnový víkend vyvrcholí, se při běžných koncertech vejde 15 tisíc lidí. Na Kemp se však podívá jen cca osm tisíc návštěvníků. „Chceme, aby to byl obrovský piknik, kde si lidé budou moci roztáhnout deky a slunit se, nebo se naopak nepobijou deštníky, když už by snad nedejbože začalo pršet. Netoužíme po přeplněných areálech, kde budou fronty na záchod, šacování u vstupu a přísně se tvářící ochranka,“ vysvětluje svou vizi Richard Krajčo.

Kryštof Kempy odstartují 12. července v amfiteátru v Náměšti na Hané a přes Hukvaldy, Loket, Mikulov, Konopiště a Svojšice dorazí na závěr léta do Plzně. Předprodej zajišťuje síť Ticketstream a aktuálně je již více než polovina kapacit prodaných. Proto se zakoupením vstupenky za 450 Kč nebo za 50 Kč pro děti neváhejte. Více informací naleznete na www.krystofkemp.cz.