Jak se líbí Srdcebeat kritikům

01.06.2015 | Čekání je u konce. Album Srdcebeat je venku. Nechali jsme se ovlivnit věcmi, které se teď v muzice dějí. Najdete na něm optimismus, euforii, lásku i trochu melancholie. Hned v den vydání vyšla řada recenzí. Tak si přečtěte, jak se album líbí kritikům.

Musicserver
Úspěch předchozí desky "Inzerát" jako by skupině Kryštof nalil novou energii do žil. Na dlouho připravovaném albu "Srdcebeat", na němž spolupracovala se dvěma americkými producenty, totiž působí svěže, lehce a majíc jasnou vizi. Takhle euforicky Richard Krajčo a spol. ještě ze studiové nahrávky nezněli. A jestliže producent Yaron Fuchs před časem prohlásil, že by se písně po hudební stránce neztratily kdekoliv na světě, pak můžeme s tímto tvrzením jedině souhlasit.
http://musicserver.cz/clanek/50557/krystof-srdcebeat/

Ostravan.cz
Nabízí totiž neochvějně typickou pozitivní hudební poetiku založenou na špičkovém zvuku, zdařilé interpretaci a textech schopných oslovit velké spektrum posluchačů. Ve srovnání s předchozím studiovým albem Inzerát, kterým si Kryštof nasadil hodně vysokou laťku, má ještě více hitový potenciál a neskrývá touhu okusit jiné žánry. Album Srdcebeat se neoposlouchá snadno. Vryje se pod kůži jako tříska, zaroste v ní a souzní.
http://www.ostravan.cz/22262/nove-album-kapely-krystof-srdcebeat-hitovy-potencial-i-snaha-zustat-sebou-samym/

MF DNES / iDNES.cz
Srdcebeat bude v diskografii Kryštofa důležitou nahrávkou. I když to nebylo zadarmo, kapele se na ní skutečně sympaticky povedlo vymknout se provinčním nástrahám tuzemského popu, kdyby v otvírací Každé ráno nezněla čeština, mohli by ji mít v repertoáru třeba populární The 1975. Ve skladbě Tak pojď hledat břeh se zase podařilo dostat jeden z klasických rokenrolových riffů do nečekaných souvislostí v jádru taneční písně. A podobných okamžiků a vychytávek je na desce celá řada. A krystalický pop dnes Kryštof – se vší tou bezstarostností, barevností, euforií bez limitů i srdcerváčstvím - hraje. Pokud ne nejlépe, tak určitě nejodvážněji ze všech kapel u nás.
http://kultura.idnes.cz/krystof-srdcebeat-recenze-ukazky-dl3-/hudba.aspx?c=A150601_111002_hudba_spm

Právo / Novinky.cz
Album Srdcebeat je nalezená nová cesta. Kryštof se na něm nijak zásadně nepronevěřil svému rukopisu, ve spolupráci s americkou produkcí se ale rozhodl vykročit vstříc současnému angloamerickému maistreamu. Pakliže album Inzerát uzavřelo první etapu existence Kryštof, Srdcebeat otevírá pro kapelu nové časy. Je to dobrá a vlastně i odvážná nahrávka.
http://www.novinky.cz/kultura/371026-recenze-krystof-vstoupil-s-odvahou-do-novych-casu.html

iReport.cz
Album dokonce bez ztráty celistvosti unese, když se vedle sebe na jeho konci ocitne tradiční píseň Kryštofu v balkánském stylu (Invaze) a milostné vyznání s výrazným klavírem Ty a já, které se v textu úspěšně vyhýbá nebezpečí klišé. Za samostatnou zmínku stojí opravdu světově znějící pecka Mou vinou. Kdyby byla zpívaná v angličtině, těžko uvěříte, že se jedná o domácí kapelu. Kryštof si na Srdcebeatu zachoval záviděníhodnou schopnost udělat každé nové album lepší než to předchozí. V rámci svého festivalově-popového žánru nabídl výjimečnou desku, ze které se každá písnička může stát součástí koncertního programu. Hrát takhle jejich milovaný fotbalový Baník, měla by liga dalšího favorita.
http://www.ireport.cz/recenze/20836-recenze-krystofu-tluce-srdcebeat-ve-spravnem-rytmu.html